Հուլիսի 1-3-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հուլիսի 1-2-ին՝ հորդառատ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում ամպրոպի ժամանակ՝ 18-23մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Հուլիսի 4-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Այսօր ցերեկը Երևանում կգրանցվի +27-+29 աստիճան տաքություն։, հուլիսի 5-ին՝ +32-+34 աստիճան։
Հուլիսի 1-3-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում նաև կարկուտ։ Հուլիսի 1-2-ին առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն՝ հորդառատ։
Հուլիսի 4-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 19-24մ/վ արագությամբ: Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արմավիրում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 1-2-ին ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով, հուլիսի 3-5-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6, Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում՝ 10-12 աստիճանով:

Погода в Армении: пройдут обильные дожди, похолодает на 3-5 градусов
В период с 1 по 3 июля преимущественно на всей территории Армении ожидаются дожди и грозы, в отдельных районах республики также град. При этом 1-2 июля в ряде районов республики прогнозируются ливни. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
А вот 4-5 июля ожидается погода без осадков. Ветер – северо-восточный, 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 19-24 м/с. В предгорьях Арагацотна и Котайка, в Армавире в вечерние часы ожидается усиление ветра с порывами до 18-23 м/с.
Днем 1-2 июля температура воздуха постепенно понизится на 3-5 градусов, 3-5 июля столбики термометров постепенно повысятся на 4-6 градусов, в Лори, Тавуше и Сюнике – на 10-12 градусов.
В Ереване 1-3 июля прогнозируются дожди и грозы, при этом  1-2 июля – сильные. В армянской столице также ожидается усиление ветра во время грозы, с порывами до 18-23 м/с, в вечерние часы – до 14-17 м/с. 4-5 июля ожидается погода без осадков.