Ձերբակալվել է Արաբկիրի թաղապետը
Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի գրասենյակում Քննչական կոմիտեի ու ԱԱԾ-ի աշխատակիցների կողմից իրականացրած անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական ու վարութային գործողությունների հետևանքով ձերբակալվել են շուրջ մեկ տասնյակ աշխատակիցներ։
Panorama.am-ի տեղեկություններով, ձերբակալվածների թվում է նաև Արաբկիր վարչական շրջանի ղեկավար Արամ Ազատյանը։
Նա այս պաշտոնը զբաղեցնում է 2022 թվականից, մինչ այդ եղել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալը:
Ըստ մամուլի, ձերբակալված է նաև նրա տեղակալ Դավիթ Բալասանյանը, որն այդ պաշտոնը զբաղեցնում է 2018թ. դեկտեմբերի 19-ից։
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը հայտնել էր, որ  քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի գրասենյակում, ԱԱԾ Երևանի քաղաքային  վարչության աշխտակիցների օժանդակությամբ, իրականացվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական ու վարութային այլ գործողություններ, կան ձերբակալված անձինք։

В результате следственных и процессуальных действий, проведенных сотрудниками СК и СНБ Армении в администрации ереванского района Арабкир, задержаны порядка 10 сотрудников.
По сведениям Panorama.am, среди задержанных – глава ереванского административного района Арабкир Арам Азатян.
Эту должность Азатян занимает с 2022 года, до этого он был заместителем директора ГНКО «Спортивно-концертный комплекс имени Карена Демирчяна».
По сообщениям прессы, среди задержанных сегодня – заместитель руководителя упомянутого столичного района Давид Баласанян. Последний эту должность занимает с 19 декабря 2018 года.
Ранее пресс-секретарь СК Армении Гор Абрамян сообщил, что в администрации Арабкира проводятся следственные действия, есть задержанные.
По его словам, неотложные и необходимые следственные и иные процессуальные действия проводятся в рамках уголовного дела, находящегося в ведении Главного управления по расследованию преступлений против государства, основ конституционного строя и общественной безопасности СК.