ՈւԵՖԱ-ն հետաքննություն է սկսել թուրք ֆուտբոլիստ Մերիհ Դեմիրալի դեմ՝ խաղի ժամանակ «Գորշ գայլեր»-ի նշանը ցույց տալու համար
Գերմանիայում ընթացող Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակչի վերջին խաղում Թուրքիայի հավաքականը 2։1 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի ընտրանուն և դուրս եկել քառորդ եզրափակիչ։ Թուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալի խաղի 59-րդ րոպերին խփած գոլից հետո ցուցադրել է Թուրքիայի՝ «Ազգայնական շարժում» կուսակցության «Գորշ գայլեր» ծայրահեղական կազմակերպության ժեստը։
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) հետաքննություն է սկսել Թուրքիայի հավաքականի պաշտպան Մերիհ Դեմիրալի՝ Եվրոպայի առաջնությունում Ավստրիայի հավաքականին գոլ խփելուց հետո նրա ժեստի պատճառով։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը։
«ՈւԵՖԱ-ի կարգապահական կանոնակարգի համաձայն հետաքննություն է սկսվել թուրք ֆուտբոլիստ Մերիհ Դեմիրալի ենթադրյալ ոչ պատշաճ պահվածքի վերաբերյալ: Այս հարցի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի ժամանակին», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

УЕФА начал расследование в отношении турецкого игрока Демирала за жест группировки «Серые волки»
Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) открыл расследование в отношении защитника сборной Турции Мериха Демираля из-за жеста, показанного после забитого мяча в ворота команды Австрии на чемпионате Европы. Об этом сообщила пресс-служба организации.
"Было начато расследование в соответствии со статьей дисциплинарного регламента УЕФА в связи с предполагаемым неподобающим поведением игрока сборной Турции Мериха Демирала. Дополнительная информация по этому вопросу будет предоставлена в надлежащее время", - говорится в сообщении.
3 июля сборная Турции со счетом 2:1 обыграла команду Австрии в матче 1/8 финала чемпионата Европы. Демирал после второго забитого мяча показал жест ультраправой турецкой группировки «Серые волки».