Գևորգ Դանիելյան. Որտեղի՞ց է գալիս Ալիևի այս ցինիկ ինքնավստահությունը
«Սահմանադրության օրվա տոնին ընդառաջ ադրբեջանի իշխանությունը որոշել է յուրովի շնորհավորել: Խաղաղության պայմանագրի արդեն իսկ հանրահայտ պահանջներին (հրաժարվել Հռչակագրից, զինանշանի պատկերից հանել Արարատը, գրեթե անվերահսկելի միջանցք և այլն) ավելացնելով նորերը՝
- Անհրաժեշտ է ամրագրել փոխադարձ վերադարձի իրավունքը, ընդ որում, Հայաստանի Սահմանադրությամբ պետք է հատուկ ամրագրվի «արևմտյան ադրբեջանցիների վերաբնակեցման» իրավունքը, որը պետք է պաշտպանեն ադրբեջանի դաշնակից երկրի, իմա՝ թուրքիայի զինված ուժերը,
- Պետք է Սահմանադրությամբ ամրագրվի «արմտյան ադրբեջանցիների կրթության իրավունքը» և այլն (սրանք հնչել են Կանադայի դեսպանի հետ հանդիպման ընթացքում):

Геворг Даниелян: Откуда эта циничная самоуверенность Алиева?
«Власти азербайджана подготовили своеобразное поздравление в преддверии Дня Конституции Армении. К уже печально известным требованиям в контексте мирного соглашения (отказ от Декларации независимости, удаление изображения горы Арарат с герба, предоставление практически неконтролируемого коридора и т.д.) добавив новые:
– Право на возвращение должно быть обеспечено обоюдно, при этом в Конституции Армении должно быть особо закреплено право на «возвращение представителей общины западного азербайджана», которое должны защищать ВС союзной с азербайджаном страны, ака Турции,
– Конституция должна закрепить «право представителей общины западного азербайджана на образование» и т. д. (все это прозвучало на встрече с послом Канады).