Ակնկալում եմ, որ առաջիկայում առիթ կունենանք հանդիպելու. Փաշինյանը շնորհավորել է  Քիր Սթարմերին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սըր Քիր Սթարմերին՝ Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու առիթով:
Ընդունեք խնդրեմ ջերմ շնորհավորանքներս Միացյալ Թագավորության համընդհանուր ընտրություններում Լեյբորիստական կուսակցության հաղթանակի և Ձեր կողմից Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր քաղաքական առաջնորդությամբ Միացյալ Թագավորությունը նորանոր հաջողություններ կգրանցի ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին քաղաքականության բնագավառներում։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում վերջին տարիներին մեր երկրների միջև հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու խորացումը, ինչը երկկողմ փոխգործակցությունը բարձրացրել է նոր՝ ռազմավարական երկխոսության մակարդակի։ Լիահույս եմ, որ ներկայիս դինամիկան ոչ միայն կշարունակվի, այլև կհամալրվի հեռանկարային ծրագրերով՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների։
Ակնկալում եմ, որ առաջիկայում առիթ կունենանք հանդիպելու և քննարկելու մեր երկրների միջև համագործակցությունը խորացնելու հնարավորությունները։
Կրկին շնորհավորելով` Ձեզ մաղթում եմ ամենայն բարիք, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Ожидаю, что в ближайшее время у нас будет возможность встретиться: Пашинян поздравил Кира Стармера
Никол Пашинян направил поздравительное послание Киру Стармеру в связи со вступлением в должность премьер-министра Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии.
«Ваше Превосходительство,
Примите мои самые теплые поздравления с победой Лейбористской партии на всеобщих выборах в Соединенном Королевстве и вступлением в должность премьер-министра Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии.
Уверен, что под Вашим политическим руководством Великобритания добьется новых успехов как во внутренней, так и во внешней политике.
С радостью констатирую последовательное развитие и углубление отношений между нашими странами в последние годы, что подняло наше двустороннее сотрудничество на новый уровень стратегического диалога. Надеюсь, что нынешняя динамика не только сохранится, но и будет обогащена перспективными программами на благо наших двух народов.
Ожидаю, что в ближайшее время у нас будет возможность встретиться и обсудить возможности углубления сотрудничества между нашими странами.
Еще раз поздравляю Вас, желаю Вам всего наилучшего, а дружественному народу Соединенного Королевства - мира и процветания».