Փաշինյանը շնորհավորել է Իրանի նորընտիր նախագահին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով:
«Ձերդ Գերազանցություն,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով շարունակական ձեռքբերումներ և նորանոր հաջողություններ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և ժողովրդի համար առանձնահատուկ նշանակություն ունեն եղբայրական Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ հարաբերությունները, որոնք անշեղորեն զարգանում են Հայաստանի անկախության հռչակումից ի վեր: Հայաստանի և Իրանի ջերմ հարաբերությունների շարունակական խորացումն առանձնահատուկ նշանակություն ունի ինչպես երկկողմ համագործակցության, այնպես էլ տարածաշրջանային կայունության և բարգավաճման համատեքստում:
Համոզված եմ, որ մեր կառավարությունների համատեղ ջանքերի շնորհիվ կյանքի կկոչվեն Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև համատեղ ուժերով ձեռնամուխ կլինենք մի շարք նոր ծրագրերի՝ հանուն Հայաստանի և Իրանի բարեկամական ժողովուրդների բարօրության»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Масуду Пезешкиану по случаю его избрания на пост президента Исламской Республики Иран.
«Ваше Превосходительство,
Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост президента Исламской Республики Иран, желаю больших достижений и новых успехов.
Особое значение для правительства и народа Республики Армения имеют отношения с братской Исламской Республикой Иран, которые с момента провозглашения независимости Армении стабильно развиваются. Продолжительное углубление теплых отношений между Арменией и Ираном имеет особое значение в контексте как двустороннего сотрудничества, так и региональной стабильности и процветания.
Уверен, что благодаря совместным усилиям наших правительств достигнутые между Республикой Армения и Исламской Республикой Иран договоренности будут реализованы, а также совместно мы предпримем реализацию ряда новых программ на благо дружественных народов Армении и Ирана».