Իրանի նորընտիր նախագահից ստացվել են առաջին լուրջ ազդակները. Վարդան Ոսկանյան
«Իրանի նորընտիր նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանից ստացվել են առաջին լուրջ ազդակները, որոնք կարող են անուղղակիորեն անհագստացնող լինել Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի համար»,-գրում է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։
Նա մանրամասնում է՝ լիբանանյան «Հիզբալլահի» գլխավոր քարտուղարին հասցեագրված ուղերձում Իրանի նորընտիր նախագահը, մասնավորապես, շեշտել է, որ ուժգնորեն շարունակվելու է Իրանի հովանավորությունը դիմադրության առանցքի ուժերին Իսրայելի դեմ պայքարում։
Բանն այն է, որ Իրանի կողմից առաջնորդվող դիմադրության առանցքի մաս է դիտարկվում նաև արհեստածին Ադրբեջանում գործող շիայական «Ադրբեջանի իսլամական դիմադրության շարժումը», որն առավել հայտնի է «Հուսեյնականներ» անվանումով, իսկ Բաքվի բարբարոսական վարչախումբն Իսրայելի մերձավոր դաշնակիցն է։

Вардан Восканян: От новоизбранного президента Ирана получены первые серьезные месседжи
От новоизбранного президента Исламской Республики Иран Масуда Пезешкиана поступили первые серьезные месседжи, которые могут косвенно встревожить варварский бакинский режим. Об этом написал заведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян.
«В послании, адресованном генеральному секретарю ливанской «Хезболлы» новоизбранный президент Ирана в частности подчеркнул, что поддержка Ираном сил оси сопротивления в борьбе против Израиля будет активно продолжаться.
Дело в том, что действующее в искусственно созданном  Азербайджане шиитское «Движение исламского сопротивления Азербайджана», более известное как «Хусейнисты», также считается частью возглавляемой Ираном оси сопротивления, а варварский бакинский режим – близкий союзник Израиля», – пояснил Вардан Восканян.