3 ֆուտբոլիստ վերադարձել է «Փյունիկ»
Lևոն Վարդանյանի, Պետրոս Ալեքյանի և Լևոն Պետրոսյանի տրանսֆերային վարձակալության ժամկետներն ավարտվել են և ֆուտբոլիստները վերադառնում են «Փյունիկ»: Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։
Պետրոս Ալեքյանը անցած մրցաշրջանի առաջին հատվածում հանդես է եկել «Փյունիկ Ակադեմիայի» կազմում: Ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում Ալեքյանը վարձավճարով տեղափոխվել էր Գյումրիի «Շիրակ»: 18-ամյա ֆուտբոլիստը մարզային թիմում նորամուտն է նշել Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում՝ ընդանուր մասնակցելով 4 հանդիպման: Մեկ խաղ էլ Պետրոսը անցկացրել է գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչում, որտեղ գյումրեցիները կարողացել են հաղթել «Կիլիկիային»:
Լևոն Վարդանյանը նույնպես անցած մրցաշրջանի առաջին հատվածում խաղացել է «Փյունիկում»: Եղիշե Մելիքյանը 20-ամյա հարձակվողին, բացի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայից, խաղաժամանակ էր տրամադրել նաև Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փուլում, որտեղ Վարդանյանը խաղադաշտ դուրս եկավ «Նարվա Տրանսի» (0:3) և «Բուդյո-Գլիմտի» (0:3) հետ խաղերում: Լևոնը 2023/24 մրցաշրջանում ԲԿՄԱ-ի կազմում մասնակցել է 5 հանդիպման, սակայն վնասվածքի պատճառով բաց է  թողել առաջնության վերջնամասը: Պետք է նշել նաև, որ Վարդանյանը 2021/22 մրցաշրջանում «Փյունիկի» կազմում դարձել է Հայաստանի չեմպիոն:
Լևոն Պետրոսյանը ԲԿՄԱ էր տեղափոխվել 2022 թվականի ամռանը: 20-ամյա ֆուտբոլիստը մեծամասամբ հանդես է եկել Առաջին խմբում: 60 խաղ անցկացնելով Հայաստանում հզորությամբ 2-րդ առաջնությունում Պետրոսյանը դարձել է 28 գոլի և 3 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ: Իր նորամուտը «Փյունիկի» հիմնական թիմում Լևոնը նշել է 2022-ին՝ դուրս գալով խաղադաշտ «Արարատի» հետ խաղում:

Три футболиста вернулись в «Пюник»
Сроки трансферной аренды Левона Варданяна, Петроса Алекяна и Левона Петросяна закончились, и игроки возвращаются в «Пюник». Об этом говорится в сообщении пресс-службы армянского футбольного клуба.
Петрос Алекян выступал за «Академию Пюника» в первой половине прошлого сезона. В зимнее трансферное окно Алекян на правах аренды перешел в гюмрийский «Ширак». 18-летний футболист дебютировал в составе региональной команды в Премьер-лиге Армении, приняв участие в 4 матчах. Петрос провел еще одну игру в четвертьфинале розыгрыша кубка, где гюмрийцам удалось обыграть «Киликию».
Левон Варданян также играл в составе «Пюника» в первой половине прошлого сезона. Егише Меликян предоставил 20-летнему нападающем игровое время как в Армянской Премьер-лиге, так и в квалификационном раунде Лиги конференций, где Варданян сыграл в матчах против «Нарвы Транс» (0:3) и «Буде Глимт» (0:3). В сезоне 2023/24 Левон принял участие в 5 матчах в составе BКMA, однако пропустил последнюю часть чемпионата из-за травмы. Следует также отметить, что Варданян стал чемпионом Армении в сезоне-2021/22 в составе «Пюника».
Левон Петросян перешел в BКMA летом 2022 года. 20-летний футболист в основном играл в Первой лиге. Сыграв 60 игр во втором сильнейшем чемпионате Армении, Петросян стал автором 28 голов и 3 результативных передач. Левон дебютировал в основной команде «Пюника» в 2022 году, выйдя на поле в матче против «Арарата».