ԱՄՆ-ն շարունակում է աշխատել ՀՀ և Ադրբեջանի միջև դիվանագիտական կարգավորման ուղղությամբ. Միլլեր
«ԱՄՆ-ն շարունակում է աշխատել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև դիվանագիտական կարգավորման ուղղությամբ»,-այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը։
Հարցին՝ արդյոք ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը կընդունի՞ ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով Վաշինգտոն ժամանած Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներին, Միլլերը պատասխանել է, որ ժամանակացույցի վերաբերյալ որևէ հայտարարություն չունի։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Վաշիգտոնում են՝ մասնակցելու ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին։
Այսօր ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել են, որ Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ հուլիսի 10-ին տեղի կունենա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենի եռակողմ հանդիպու։

U.S. continues to work for diplomatic resolution between Armenia, Azerbaijan
The United States continues to work for a diplomatic resolution between Armenia and Azerbaijan, U.S. Department of State spokesperson Matthew Miller said on Tuesday.
At a daily press briefing, he was asked to say whether U.S. Secretary of State Antony Blinken planned to host talks between the foreign ministers of the two countries in Washington on the sidelines of the NATO summit.
“I don’t have any announcements to make about – regarding the schedule. You know that that is always the case,” Miller said. “We continue to work for a diplomatic resolution.”
The Armenian Foreign Ministry reports that Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov will meet in Washington on Wednesday for a fresh round of U.S.-mediated talks.