Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցը փոխելը նույնիսկ իշխանություններին է պետք. Խոսրով Հարությունյան
«Արեմն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է, կալանքը տվյալ դեպքում օգտագործվում է որպես պատժամիջոց»,- ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի գործով դատական նիստից առաջա ասաց քաղաքական գործիչ Խոսրով Հարությունյանը։
Նա հույս ունի, որ բանականությունն ու դատական համակարգի ներկայացուցիչների  արդարադատության սկզբունքներին նվիրվածությունը  պետք է գերակա դառնա։
«Համոզված եմ՝ Աշոտյանի խափանման միջոցը փոխելն ուղղակի արդիական խնդիր է, նույնիսկ դա պետք է իշխանություններին»,- ասաց Խ.Հարությունյանը։
Խոսրով Հարությունյանը անձանկան երաշխավորություն է ներկայացնելու Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու համար։

Хосров Арутюнян: Изменение меры пресечения Ашотяну просто императив, это нужно даже самим властям
«Армен Ашотян – политзаключенный, мера пресечения в виде ареста в данном случае используется в качестве санкции», – сказал перед заседанием Антикоррупционного суда по делу заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна политический деятель Хосров Арутюнян. Сегодня суд должен либо продлить, либо изменить меру пресечения Ашотяну.
Хосров Арутюнян выразил надежду, что приверженность представителей судебной системы принципам правосудия должна сегодня возобладать.
«Убежден, что изменение меры пресечения Ашотяну просто императив, это нужно даже самим властям», – сказал он.
Бывший премьер-министр Армении Хосров Арутюнян представит личное поручительство для изменения меры пресечения Ашотяну.
Напомним, Ашотян был арестован 16 июня 2023 года сроком на 2 месяца, затем арест периодически продлевался.