Հայաստանի ու Վրաստանի պաշտպանության նախարարները ստորագրել են համագործակցության պլան
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանին ստորագրել են ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև 2024 թվականի համագործակցության պլանը։
Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից ու մանրամասնում, որ մինչ այդ՝ ՊՆ վարչական համալիրում դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի առանձնազրույցը, որին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում բարձր է գնահատվել համագործակցության ներկայիս մակարդակը։ Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը միմյանց ներկայացրել են նաև երկու երկրների զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ:

Главы Минобороны Армении и Грузии подписали План сотрудничества на 2024 год
После торжественной церемонии встречи в административном комплексе министерства обороны Республики Армения состоялась беседа министра обороны РА Сурена Папикяна с министром обороны Грузии Ираклием Чиковани, за которой последовала встреча делегаций в расширенном составе.
Как сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства, в ходе встречи был высоко оценен нынешний уровень сотрудничества. Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-Грузия в сфере обороны и региональной безопасности.
Стороны также представили друг другу подробности проводимых реформ в вооруженных силах двух стран.
В завершение встречи министры обороны подписали План сотрудничества между Министерством обороны Армении и Министерством обороны Грузии на 2024 год.