Լավատեսական ուղերձների ֆոնին Թուրքիայից հիշեցնումը. Տիգրան Աբրահամյան
«Միջազգային տարբեր դերակատարների` Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման վերաբերյալ հնչեցվող լավատեսական ուղերձների ֆոնին, Թուրքիայից հիշեցնում են, որ դա ենթադրում է նաև «Զանգեզուրի միջանցքի» շուրջ համաձայնեցում»,-նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա ընդգծում է՝ դեռևս պարզ չէ, թե Արևմուտքից բանակցային գործընթացի վերաբերյալ հնչեցվող դրական սպասումների հիմքում հայկական զիջողականությո՞ւն է, ԱՄՆ ճնշումնե՞րը, երկուսը միասի՞ն, թե՞ կան նաև այնպիսի գործոններ, որոնք միայն կուլիսներում են քննարկվում:
«Համենայդեպս, վերջին 6 տարում, որքան դրական սպասումների ձայնը դրսից բարձրացնում են, այնքան շատ Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը շարունակում են կորցնել»,-գրում է նա։

Тигран Абрамян: Напоминание из Турции – на фоне оптимистичных посланий
«На фоне оптимистичных посланий различных международных акторов относительно заключения мирного договора между Арменией и Азербайджаном из Турции напоминают, что документ также предполагает соглашение по "Зангезурскому коридору"», – написал на своей странице в соцсети Facebook секретарь оппозиционной парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
Пока не ясно, лежат ли в основе озвучиваемых Западом позитивных ожиданий относительно переговорного процесса уступки Еревана, давление США, то и другое вместе взятое, или есть факторы, которые обсуждаются лишь за кулисами.
По крайней мере, за последние 6 лет, чем громе звучат позитивные ожидания извне, тем больше Армения и армянский народ продолжают терять», – указал Абрамян.