Երևանում հուլիսի 15-ին երեկոյան, 16-17-ին գիշերը և երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Հուլիսի 18-20-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ և երեկոյան սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հուլիսի 15-ին կեսօրից հետո, 16-17-ին առանձին շրջաններում, հուլիսի 18-20-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է կարկուտ:
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 19-24մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ։

Погода в Армении: температура воздуха 18-20 июля постепенно понизится на 4-5 градусов
В вечерние часы 15 июля, вечером и ночью 16-17 июля в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы. А 18-20 июля в армянской столице прогнозируются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы ветер усилится до 18-23 м/с.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, после полудня 15 июля,  16-17 июля в отдельных районах Армении, 18-20 июля преимущественно на всей территории республики ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местах осадки будут интенсивными, возможен град.