Սևանա լճում սկուտերի վարորդը եղել է ոչ սթափ վիճակում
Հուլիսի 1-ից Ջրային պարեկային ծառայությունը Սևանա լճում և առափնյա գոտիներում անցել է ուժեղացված ծառայության։ Նպատակը քաղաքացիների անվտանգ հանգիստն ապահովելն ու հասարակական կարգի պահպանումն է։
ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, ամենօրյա ուժեղացված ծառայության ընթացքում պարեկները անընդմեջ իրազեկում են քաղաքացիներին լողամիջոցների անվտանգ շահագործման կանոնների մասին և հորդորում՝ խստագույնս պահպանել դրանք։
Կանոնների խախտման առաջին դեպքն արձանագրվել է հուլիսի 14-ին։ Պարեկային ծառայության Գեղարքունիքի մարզի գումարտակի ջրային պարեկները ժամը 15.30-ի սահմաններում Սևանա լճում նկատել են մի սկուտեր, որի վարորդը և ուղևորը դրսևորել են կասկածելի վարքագիծ։
Սկուտերը կանգնեցվել է, ստուգվել է վարորդի սթափության աստիճանը։ Պարզվել է՝ ոչ սթափ վիճակում է։ Նրա նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն։

На Севане патрульные поймали гражданина, управлявшего скутером в нетрезвом состоянии
Водная патрульная служба с 1 июля на озере Севан перешла на усиленный режим несения службы. Цель – обеспечение безопасного отдыха граждан и охрана общественного порядка.
Как сообщает Полиция МВД Армении, первый случай нарушения правил был зафиксирован патрульными 14 июля. Стражи порядка около 15:30 заметили подозрительное поведение мужчины, управлявшего скутером, и пассажира.
При проверке оказалось, что водитель скутера был нетрезв. В его отношении был составлен протокол об административном правонарушении.
Как отмечается, патрульные в ходе усиленной службы каждодневно извещают граждан о правилах безопасной эксплуатации водных транспортных средств, призывают строжайше соблюдать эти правила.