«Երբ պաշտոնական Վաշինգտոնից հնչում է տեսակետ, որ հանուն խաղաղության Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է բարդ ընտրություններ և բարդ փոխզիջումներ կատարեն, դա «թարգմանաբար» նշանակում է, որ Նիկոլ Փաշինյաանին կոչ են անում գնալ հերթական միակողմանի զիջումների, որոնք, սակայն, չեն բերելու խաղաղության»,-նշում է «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
Նրա խոսքով, այսինքն՝ Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկում են Հայաստանի համար չակնկալիքների պայքար մղել՝ փոխարենը խոստանալով աչք փակել ոստիկանապետություն կառուցելու և մարդու իրավունքները բռնաբարելու վրա։
«ԱՄՆ–ը «ժողովրդավարական ռասիզմ» է բանեցնում Հայաստանի դեմ։
Վաշինգտոնի ուզածը Ռուսաստանին մեր տարածաշրջանից հեռացնելն է։ Դրա գինը մինչև 2023–ի սեպտեմբեր Արցախն էր։ Հիմա անցել են Հայաստանով վճարելու ռեժիմին։
Ո՞վ է հիմա հիշում Կիրանցի մասին։
Հ․Գ․։ Արցախը հանձնելուց առաջ Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը Փաշինյանին համարում էր համարձակ տղա և խրախուսում նրան։ Շարլ Միշելն էլ խոստանում էր Նիկոլի համարձակ քայլերի շրջանակներում պաշտպանել «Ղարաբաղի էթնիկ հայերի» իրավունքները։ Էս երկուսով գլուխ բերեցին Արցախի հանձնումը։
Հիմա ամերիկացիները կրկին առաջարկում են նշաձող իջեցնել։ Այս անգամ Հայաստանի կարգավիճակի նշաձողը։ Փոխարենը խոստանում են «խաղաղություն» և «Հայաստանի էթնիկ հայերի պաշտպանություն»։
Ո՞վ է հիշում Կիրանցի ճանապարհի, չշահագործվող դպրոցի և այդ դպրոցին կից տնկվելիք ծառերի մասին»,-գրում է նա։

«Если из официального Вашингтона озвучивается мнение, что во имя мира Армения и Азербайджан должны идти на трудные решения и жесткие компромиссы, то в «переводе» это означает, что Никола Пашиняна призывают пойти на очередные односторонние уступки, которые, тем не менее, не принесут мира.
То есть Николу Пашиняну предлагают вести за Армению борьбу без каких-либо ожиданий, обещая взамен закрыть глаза на построение им полицейского государства и надругательство с его стороны над правами человека.
США применяют в отношении Армении «демократический расизм».
Вашингтон хочет вытеснить Россию из нашего региона. Ценой этого до осени 2023-го был Арцах. Сейчас перешли к режиму оплаты Арменией.
Кто сейчас помнит о Киранце?
P.S. До сдачи Арцаха президент Франции Макрон считал Пашиняна смелым парнем и подбадривал его. А Шарль Мишель обещал в рамках смелых шагов Никола защитить права «этнических армян Карабаха». Вместе они оформили сдачу Арцаха.
Сейчас американцы снова предлагают снизить планку. На этот раз планку статуса Армении. Взамен обещаются «мир» и защиту «этнических армян Армении».
Кто сейчас помнит о дороге Киранца, не работающей там школе и деревьях, которые должны были возле нее посадить?»