Պատերազմական անոնսից մի քանի շաբաթ հետո գերագույն հրամանատարի կարգավիճակ ունեցողը մեկ ամսով արձակուրդ է մեկնում. Աբրահամյան
10:11 17/07/2024
«Մեկ ամիս առաջ երկրի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է անում, որտեղ խոսվում է նոյեմբերից հետո Ադրբեջանի հնարավոր ագրեսիայի սանձազերծման մասին, իսկ նույն երկրում պատերազմական ժամանակ գերագույն հրամանատարի կարգավիճակ ունեցողը, պատերազմական անոնսից մի քանի շաբաթ հետո, շուրջ մեկ ամսով արձակուրդ է մեկնում»,- նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, սա իշխանության անլրջության, անպատասխանատվության, անգործության, արկածախնդրության լավագույն ցուցիչն է:
«Կա´մ իշխանությունը խոստովանում է, որ ժողովրդին պատերազմի շանտաժով նոր փորձության է նախապատրաստում, կա´մ իշխող կառավարիչը նոր արհավիրքին ընդառաջ, անհրաժեշտ միջոցառումների, գործողությունների պլանի իրագործման փոխարեն իրեն նվիրում է հեծանվավազքին ու շրջագայություններին` պետությունը հերթական անգամ թողնելով բախտի քմահաճույքին»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Абрамян: Через пару недель после анонсирования войны имеющий статус главнокомандующего уходит в отпуск примерно на месяц
12:54 17/07/2024
«Месяц назад МИД Армении выступил с заявлением, в котором говорится о возможной агрессии со стороны Азербайджана после ноября. В этой же стране имеющий статус главнокомандующего в военное время через пару недель после анонсирования войны уходит в отпуск примерно на месяц», – обращает внимание на своей странице в социальной сети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
По его словам, это лучший показатель несерьезности, безответственности, бездействия и авантюризма властей.
«Либо власти признают, что шантажом войны готовят народ к новому испытанию, либо управленец, вместо того, чтобы принять необходимые меры и разработать план действий в преддверии новой катастрофы, занят велопрогулками и путешествиями, в очередной раз бросив государство на произвол судьбы», – отметил Абрамян.