Պլասիդո Դոմինգոն ելույթ կունենա Հայաստանում
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նոր համերգաշրջանը կսկսվի սեպտեմբերի 12-ին Երևանյան միջազգային փառատոնով։ Նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր էդուարդ Թոփչյանը լրագրողների հետ հանդիպանն ասաց, որ փառատոնի ընթացքում հանրահայտ երաժիշտներ են ելույթ ունենալու, այդ թվում իսպանացի օպերային երգիչ, տենոր Պլասիդո Դոմինգոն։
«Ունենք բացառիկ համերգ. հոկտեմբերի 6-ին Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ հանդես է գալու Պլասիդո Դոմինգոն։ Մեծ գալա համերգ է լինելու՝ պատմական նշանակությամբ»,- ասաց Է.Թոփչյանը։
Նա նշեց, որ ողջ տարվա ընթացքում հայտնի երաժիշտներ են գալու Հայաստան, իսկ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումը եվրոպական մի շարք երկրներում է ելույթ ունենալու։

В Армении выступит испанский оперный певец Пласидо Доминго
Новый концертный сезон Национального филармонического оркестра Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард Топчян) стартует 12 сентября Ереванским международным фестивалем.
Эдуард Топчян на встрече с журналистами 19 июля сообщил, что в рамках фестиваля в Армении выступят известные музыканты, в том числе и испанский оперный певец и дирижер, лирико-драматический тенор Пласидо Доминго.
«У нас запланирован уникальный концерт: 6 октября с Национальным филармоническим оркестром Армении выступит Пласидо Доминго. Состоится большой гала-концерт, имеющий историческое значение», – сказал Э.Топчян.
Он отметил, что в течение всего года в Армению будут приезжать известные музыканты, а Национальный филармонический оркестр Армении выступит в ряде европейских стран.