Պլասիդո Դոմինգոն ելույթ կունենա Հայաստանում
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նոր համերգաշրջանը կսկսվի սեպտեմբերի 12-ին Երևանյան միջազգային փառատոնով։ Նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր էդուարդ Թոփչյանը լրագրողների հետ հանդիպանն ասաց, որ փառատոնի ընթացքում հանրահայտ երաժիշտներ են ելույթ ունենալու, այդ թվում իսպանացի օպերային երգիչ, տենոր Պլասիդո Դոմինգոն։
«Ունենք բացառիկ համերգ. հոկտեմբերի 6-ին Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ հանդես է գալու Պլասիդո Դոմինգոն։ Մեծ գալա համերգ է լինելու՝ պատմական նշանակությամբ»,- ասաց Է.Թոփչյանը։
Նա նշեց, որ ողջ տարվա ընթացքում հայտնի երաժիշտներ են գալու Հայաստան, իսկ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումը եվրոպական մի շարք երկրներում է ելույթ ունենալու։

The Armenian National Philharmonic Orchestra led by its chief conductor Eduard Topchyan will embark on a new concert season on September 12 with the launch of the Yerevan International Music Festival.
At a news conference on Friday, Eduard Topchyan said that famed musicians, including Spanish opera star and conductor Placido Domingo, were set to perform in Armenia as part of the festival.
“A unique concert is planned. Placido Domingo will share the stage with the Armenian National Philharmonic Orchestra on 6 October in a big gala concert,” he revealed.
Other renowned musicians are also expected to visit Armenia throughout the year, while the National Philharmonic Orchestra will hold concerts in a number of European countries.