«Եսային ձեռքերը կորցրեց, ոտքերն այդ վիճակում, իմը դեռ ոչինչ, գլուխս էին ծակել, փակվեց, կողերս էին ջարդել, կուղղվի։ Վարչապետի աթոռը զբաղեցնողն այնքան բարոյազուրկ է, որ ԱԺ-ում կանգնում, ասում է՝ ասում են՝ ինչ-որ մեկը ձեռքն է ջարդել, դա սուտ է։ Լկտիությունը, էլի, քաղաքական անբարոյականության գերագույն դրսևորում»,- 24TV-ի եթերում հայտարարել է «Ջենեսիս Արմենիա» ուղեղային կենտրոն-հիմնադրամի ղեկավար Աբրահամ Գասպարյանը՝ հավելելով, որ ժամանակը երբ գա, պատասխան են տալու։
Հիշեցնենք՝ Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանության բռնությունների հետևանքով լրագրող, Genesis Armenia ուղեղային կենտրոնի հիմնադիր Աբրահամ Գասպարյանը մարմնական բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել էր հիվանդանոց։
Խաղաղ հավաքի մասնակիցների ուղղությամբ ոստիկանության կողմից լուսաձայնային նռնակներ կիրառելու հետևանքով ձեռքերի լուրջ վնասվածքներ էր ստացել Եսայի Քարամյանը, ով մի քանի անգամ վիրահատվել է։
Ա.Գասպարյանը նաև ասել է. «Հայաստանը անտեր-անտիրական է մնացել ՌԴ-ի հետ հարաբերությունները վատացրել է, բայց Արևմուտքից անվտանգային որևէ երաշխիք չի ստանում։ Ադրբեջանը մերժում է երկխոսել, այդ կերպ իր թղթապանակի գինը բարձրացնում է»
Խոսելով Սյունիքով անցնող ճանապարհի մասին Գասպարյանը նշել է, որ իր համոզմամբ, Սյունիքով ճանապարհը ՌԴ-ին է տրվելու, մնացածը թատրոն է․ «Սյունիքի համար ՌԴ-ն կռիվ է տալու, Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ խնդիր ունի, որը պետք է լուծի, մենք, որպես ժողովուրդ, պետք է ուժ ունենանք, կասեցնենք ինքնակործանումը և գնանք, ՌԴ-ի հետ խոսենք։ Գառան հոգեբանությամբ ռեգիոնում չենք կարող մեր խոսքն ասել, գայլերը չեն թողնի, ինքնակործանման ենք գնում»։

Reporter beaten up at Yerevan protest accuses Pashinyan of 'political immorality'
Famous journalist and political analyst Abraham Gasparyan, who was brutally beaten by police officers at a protest outside the Armenian parliament on June 12, accused Prime Minister Nikol Pashinyan of “political immorality” after the latter denied any police violence against protesters.
Over 100 people, including journalists and camera operators, were injured outside the Armenian parliament in central Yerevan after police used brute force and deployed stun grenades to disperse protesters opposing the border demarcation deal with Azerbaijan and demanding Pashinyan’s resignation.
Abraham Gasparyan, an outspoken government critic who heads the Genesis Armenia think tank, was severely injured by special police forces and hospitalized with multiple injuries.
Another protester, Yesayi Karamyan, sustained a severe hand injury in the clashes and underwent a number of surgeries.
“Yesayi lost his hands and is still struggling with leg injuries. I'm fine, my head injury has healed and I’m now recovering from rib fractures. The man occupying the prime minister's seat is so immoral that he announced in the parliament, “They say someone's arm was broken, it's a lie”. Look at this Insolence, it’s the greatest manifestation of political immorality,” Gasparyan said in an interview to 24TV.
Separately, the analyst blamed Pashinyan for severing Armenia's relations with Russia amid a lack of security guarantees from the West.