Արարատ Միրզոյան. Ողջունում ենք ԵՄ կողմից վիզայի ազատականացման երկխոսության մեկնարկի վերաբերյալ որոշումը
12:01 22/07/2024
Քիչ առաջ ԵՄ խորհրդի՝ արտաքին գործերի նախարարների կողմից կայացված որոշումների կապակցությամբ ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանը հայտնել է.
«Մենք մեծապես ողջունում ենք ԵՄ կողմից՝ արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով կայացված պատմական որոշումները Եվրոպական խաղաղության գործիքի ներքո Հայաստանին աջակցության տրամադրման և վիզայի ազատականացման երկխոսության մեկնարկի վերաբերյալ։
Սա ՀՀ-ԵՄ գործընկերության շատ կարևոր հանգրվան է, գործընկերություն, որը խորանում է՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և սկզբունքների, ինչպես նաև կայունության, խաղաղության և բարեկեցության տեսլականի վրա։

Арарат Мирзоян: Приветствуем историческое решение Совета ЕС о начале диалога по либерализации визового режима
12:15 22/07/2024
В связи с решениями Совета ЕС по международным вопросам министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян заявил:
«Мы приветствуем исторические решения, принятые ЕС на уровне министров иностранных дел, об оказании Армении поддержки в рамках Европейского фонда и начале диалога по либерализации визового режима.
Это очень важная веха в углубляющемся партнерстве между Арменией и ЕС, основанном на общих ценностях и принципах, а также на общем видении стабильности, мира и процветания.