Արարատ լեռան վրա կորած թուրք լեռնագնացներին մահացած են գտել
Երկու օր առաջ այժմ Թուրքիայի տարածքում գտնվող Արարատ լեռը բարձրանալիս կորած լեռնագնացներին մահացած են գտել։
Ինչպես հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը, Թուրքիայի երկու քաղաքացին խմբի կազմում  լեռ են բարձրացել եղանակային բարդ պայմաններում։
Շաբաթ օրը 5500 մ բարձրություն ունեցող գագաթից ոչ հեռու երկու տղամարդ մառախուղի ու ձնաբքի պատճառով արգելափակվել են։ Նրանց որոնելու են մեկնել փրկարարները, գնության է հասել անօդաչու թռչող սարք։
«Տեղացի էքսկուրսավարը և նրա ընկերը 4900 մետր բարձրության վրա հայտնաբերել են երկու լեռնագնացների անշնչացած մարմինները»,- նշում է աղբյուրը։

Нашли тела двух альпинистов, пропавших без вести на горе Арарат
Спасатели обнаружили тела двух альпинистов, пропавших без вести два дня назад при восхождении на гору Арарат на востоке Турции, сообщает газета Milliyet.
Как передает РИА Новости, двое турецких граждан совершали восхождение на гору в составе в группы в сложных погодных условиях.
В субботу двое мужчин оказались заблокированы недалеко от пика горы на высоте в 5 тысяч 50 метров в условиях тумана и метели, на их поиски выдвинулись спасатели, на помощь им пришел БПЛА.
"Местный гид с товарищем обнаружили безжизненные тела двоих альпинистов на высоте 4900 метров", - говорится в сообщении.