Տիգրան Աբրահամյան. Լավ օրվա խոստումով քանդել են համակարգեր, ինստիտուտներ
«Վեց տարի լավ օրվա խոստումով քանդել են համակարգեր, ինստիտուտներ, բայց դեռ ոչինչ չեն սարքել»,-նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, անվտանգությունից մինչև արտաքին քաղաքականության ճարտարապետություն Հայաստանում տարել են փորձարկումների և արկածախնդրության ճանապարհով, իսկ հետևանքը Հայաստանում ապրող մարդն անձամբ զգացել է սեփական մաշկի վրա` հայրենիքի ու մարդկային կորստից մինչև արժանապատվության ոչնչացում:
Ստեղծված իրավիճակում ի՞նչ է առաջարկի կամ սկսի իշխանությունը` մեր քաղաքացիների համար ոչ միայն սպասելիքների առումով են զրոյական, այլ ավտոմատ ողբերգության կանխատեսումներ են ձևավորում:

Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s administration of “undermining” the government agencies and institutions for six years with “false promises for better future”.
In a social media post on Wednesday, Abrahamyan, who represents the opposition Pativ Unem faction, decried the government’s “adventurous and tentative foreign policy and security strategy”, leading to territorial losses and casualties.
“In the current situation, people have absolutely no expectations of whatever the government offers. Moreover, they automatically inspire fears for tragic scenarios,” he wrote.