Երևանում հուլիսի 25-ին և 26-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 27-ին երեկոյան ժամերին, 28-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում՝ հորդառատ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-23մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հուլիսի 25-ին և 26-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 27-ին և 28-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։

На смену изнуряющей жаре в Армению пришли дожди и грозы
В вечерние часы 27 июля, 28 июля время от времени в армянской столице прогнозируются дожди и грозы, в отдельных местах в городе осадки будут интенсивными. Ожидается также усиление ветра: во время грозы порывы достигнут силы в 18-23 м/с, в вечерние часы – 17-20 м/с.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, после полудня и ночью 25 и 26 июля кратковременные дожди и грозы ожидаются в отдельных районах республики.
А 27 и 28 июля преимущественно на всей территории Армении прогнозируются дожди и грозы, в отдельных областях дожди будут обильными, возможен также град.