Երևանում հուլիսի 26-ին երեկոյան ժամերին, 29-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 27-ին և 28-ին, 29-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում՝ հորդառատ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Հուլիսի 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում հուլիսի 26-ին, 29-ի ցերեկը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 27-ին և 28-ին, 29-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
Քամին՝ հյուսիսարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։

Погода в Армении: температура воздуха 28-29 июля постепенно понизится на 4-6 градусов
В вечерние часы 26 июля, а также днем 29 июля в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
При этом 27 июля, 28 июля, ночью 29 июля в армянской столице прогнозируются дожди и грозы, в отдельных местах в городе осадки будут интенсивными. Ожидается также усиление ветра: во время грозы порывы достигнут силы в 18-22 м/с, в вечерние часы – 17-20 м/с. А 30 июля в Ереване прогнозируется погода без осадков.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, 26 июля, днем 29 июля кратковременные дожди и грозы ожидаются в отдельных районах республики.
А 27 и 28 июля, ночью 29 июля преимущественно на всей территории Армении время от времени прогнозируются дожди и грозы, в отдельных областях дожди будут обильными, возможен также град. 30 июля прогнозируется погода без осадков.