Թուրքիայում երեք նարկոբարոն է ձերբակալվել
Թուրքիայում ձերբակալվել են Շվեդիայի և Չեռնոգորիայի կողմից Ինտերպոլի կարմիր ծանուցմամբ հետախուզվող երեք նարկոբարոն։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երկուշաբթի օրը «X» սոցիալական ցանցում հայտնել է ներքին գործերի նախարար Ալի Երլիկայան։
Ստամբուլի Բեշիքթաշ թաղամասում ձերբակալվել է Ալեքսանդր Գուստաֆսոնը, որը Շվեդիայի կողմից հետախուզվում էր թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության, փողերի լվացման, փաստաթղթերի կեղծման մեղադրանքով։ Նա Թուրքիա է մտել՝ օգտագործելով կեղծ լեհական անձնագիր՝ Ալեքսանդր Կավա անունով, ասել է նախարարը։
Բոդրում հանգստավայրում ձերբակալվել է Շվեդիայի կողմից հետախուզվող մեկ այլ հանցագործ՝ Ալեքսանդր Նեդևսկին։
«Հուլիսի 28-ին Ստամբուլի Ավջըլար թաղամասում ձերբակալվել է Դրագան Պավլիչևիչը, ում Չեռնոգորիան հուլիսի 23-ին հետախուզման մեջ է մտցրել Ինտերպոլի միջոցով»,-ասել է Էրլիքայան։ Նրա խոսքով. Պավլիչևիչը մեղադրվում է Էկվադորից գրեթե երկուսուկես տոննա կոկաին մատակարարելու մեջ։

В Турции задержали трех наркобаронов
Трое разыскиваемых Швецией и Черногорией по «красному» бюллетеню Интерпола наркобаронов задержаны в Турции, сообщил в понедельник министр внутренних дел Али Ерликая в соцсети X.
Как передает РИА Новости, в частности, в стамбульском районе Бешикташ был задержан разыскиваемый Швецией по обвинению в торговле наркотиками, отмывании денег, подделке документов Александр Густафссон. В Турцию он въехал по поддельному паспорту Польши под именем Александр Кава, сообщил министр.
Еще одного разыскиваемого Швецией злоумышленника Александра Недевски задержали на курорте Бодрум.
«28 июля в стамбульском районе Авджылар был задержан Драган Павличевич, которого Черногория объявила в розыск 23 июля через Интерпол», - сообщил Ерликая. Павличевич обвиняется в поставках почти двух с половиной тонн кокаина из Эквадора, отметил министр.