Լևոն Վարդանյանն ու Վլադիլսավ Կուլաչը հեռացել են «Փյունիկից»
Լևոն Վարդանյանն ու Վլադիլսավ Կուլաչը հեռացել են «Փյունիկ»  ֆուտբոլային ակումբից։ Այս մասին հայտնում են ակումբից ու մանրամասնում.
«Փյունիկի» և ուկրաինացի հարձակվող Վլասիլավ Կուլաչի պայմանագիրը երկկողմ համաձայնությամբ խզվել է` ֆուտբոլիստի մոտ առաջացած անձնական խնդիրների պատճառով։
Ինչ վերաբերում է Լևոն Վարդանյանին, ապա «Փյունիկը» ու 20-ամյա հարձակվողը երկկողմ համաձայնությամբ խզել են պայմանագիրը:
Լևոն Վարդանյանը անցած մրցաշրջանի առաջին հատվածում խաղացել է «Փյունիկում»: 20-ամյա հարձակվողին Եղիշե Մելիքյանը բացի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայից, խաղաժամանակ էր տրամադրել նաև Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փուլում, որտեղ Վարդանյանը խաղադաշտ էր դուրս եկել «Նարվա Տրանսի» (0:3) և «Բուդյո-Գլիմտի» (0:3) հետ խաղերում:
Լևոնը 2023/24 մրցաշրջանում ԲԿՄԱ-ի կազմում մասնակցել է 5 հանդիպման, սակայն վնասվածքի պատճառով բաց է թողել առաջնության վերջնամասը:

Левон Варданян и Владислав Кулач покинули «Пюник»
Левон Варданян и Владислав Кулач покинули футбольный клуб «Пюник». Об этом сообщают из клуба и поясняют:
«Контракт между «Пюником» и украинским нападающим Владиславом Кулачем был расторгнут по обоюдному согласию из-за личных проблем футболиста.
Желаем Владиславу успехов в дальнейшей карьере».
При этом «Пюник» расторг контракт с 20-летним нападающим Левоном Варданяном по обоюдному согласию.
«Левон Варданян играл в составе «Пюника» в первой половине прошлого сезона. Помимо Премьер-лиги Армении, Егише Меликян предоставил 20-летнему нападающему игровое время в квалификационном раунде Лиги Конференций, где Варданян вышел на поле в матчах против «Нарва Транс» (0:3) и «Будё-Глимт» (0:3).
В сезоне 2023/24 Левон принял участие в 5 матчах в составе BКMA, но пропустил финальную часть чемпионата из-за травмы.