ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչը և նրա կինը Բրյուսելում զինված հարձակման են ենթարկվել
Երկուշաբթի կեսօրին Բրյուսելում կողոպտել են ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Ջաֆար Հուսեյնզադեին և նրա կնոջը։ Այս մասին հայտնում է բելգիական Sudinfo լրատվական գործակալությունը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ վարձակալած սկուտերով երկու կողոպտիչներ հարձակվել են դիվանագետի և նրա կնոջ վրա՝ ատրճանակի կոթով հարվածելով նրանց գլխին։
Հարձակման արդյունքում նրանցից խլել են երկու զույգ շքեղ Rolex ժամացույցներ՝ ընդհանուր 90 հազար եվրո արժողությամբ։
Տուժածները բուժզննման համար տեղափոխվել են հիվանդանոց։
Բրյուսելի դատախազությունը հաստատել է դեպքի հետաքննությունը, սակայն հրաժարվել է այլ մեկնաբանություններից:

Azerbaijani envoy to NATO and his wife attacked in Brussels
Azerbaijani Ambassador to NATO Jafar Huseynzade and his wife were victims of a brutal robbery on Avenue Louise in Brussels on Monday afternoon, Azeri media reports, citing Brussels-based Sudinfo La Capitale.
Two robbers approached the couple on a scooter while they were out for a walk.
The victims were hit on the head with the butt of a revolver before two Rolex watches worth a total of 90,000 euros were taken from them.
As a result of the attack, the woman started bleeding profusely. The victims were taken to hospital. The Brussels prosecutor's office is conducting an investigation.