Ահազանգ. Սայաթ-Նովա փողոցում քաղաքապետարանի տնկած սոսիները համատարած չորանում են
Անցած տարի Երևանի Սայաթ-Նովա փողոցում թեղիները քոքահան արվեցին, փոխարենը տնկվեցին գնդաձև սոսիներ։  Այսօր Panorama.am-ն արձանագրել է, որ ծառերը համատարած չորանում են։
Ի դեպ, թեղիները սոսիներով փոխարինելիս  «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Արմեն Բեգոյանը հայտարարել էր, որ սոսիներն ավելի երկարակյաց են։ Դրանք ապրում են մի քանի հարյուր տարի քաղաքային պայմաններում։
Ինչպես տեսնում ենք, քաղաքային այս իշխանության պայմաններում սոսիները նույնիսկ մի տարի չդիմացան ու չորացան։
Ավելի վաղ Panorama.am-ը ներկայացրել էր, թե ինչ ողբալի վիճակում են Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հարևանությամբ նորակառույց պուրակի տույաները, որոնցից յուրաքանչյուրը գնվել էր 214 հազար դրամով։
Ի դեպ, Panorama.am-ը գլխավոր դատախազությանը գրավոր հարցում է ուղարկել՝ հետաքրքրվելով, թե ինչ քայլեր են ձեռնարկվել միլիոնավոր դրամներ արժեցած պուրակի նման ճակատագրի մասին հրապարակումներից հետո։ Սպասում ենք պատասխանին։

В прошлом году на проспекте Саят-Нова в самом центре Еревана вязы буквально выкорчевали и заменили их шаровидными платанами. Сегодня камера Panorama.am зафиксировала, что посаженные год назад деревья повсеместно засыхают.
Кстати, тогда при замене вязов директор ОНКО «Озеленение и защита окружающей среды» Армен Бегоян Армен Бегоян заявил, что платаны более долговечны, они живут несколько сот лет в городских условиях.
Как видим, при этой городской власти платаны не продержались и года – засохли.
Ранее сайт Panorama.am представил плачевное состояние туй в примыкающем к церкви Св.Григория Просветителя новом сквере в центре Еревана. Factor.am выяснил, что на основание сквера мэрия Еревана потратила 900 тыс. долларов, 1 дерево туи было куплено почти в десять раз дороже рыночной стоимости – за 214 тысяч драмов.
Кстати, Panorama.am направил письменный запрос в Генеральную прокуратуру, поинтересовавшись, какие шаги были предприняты после публикаций о судьбе сквера стоимостью в миллионы драмов. Ждем ответа.