ԱՆ. Հերացի փողոցում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժածներից 2-ի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր
Հերացի փողոցում երեկ տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով հոսպիտալացված տուժածներից 2-ի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր, 7-ինը` միջին ծանրության:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, 9 քաղաքացի անհրաժեշտ բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս է գրվել:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 11-ին, ժամը 09։00-ին Երևանում, Սարալանջի ճանապարհից դեպի Հերացի փողոց հատվածում մի քանի տոննա ցորենով բարձված «Կամազ»-ը բախվել է թիվ 36 երթուղին սպասարկող «MAN» մակնիշի ավտոբուսին, այնուհետև կայանած «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենային և կողաշրջվել։

Минздрав Армении: Состояние 2 пострадавших в ДТП на улице Гераци остается стабильное тяжелым
Состояние 2 пострадавших в произошедшем накануне в Ереване ДТП на улице Гераци остается стабильное тяжелым, семерых – средней тяжести.
Как сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении, 9 граждан выписались после оказания им необходимой медпомощи.
Напомним, 11 августа около 09:00 в Ереване груженный пшеницей грузовик врезался в автобус MAN, обслуживающий городской маршрут №36, а также в припаркованную машину марки «Toyota» и перевернулся. За медпомощью в больницы Еревана обратились 20 граждан с травмами различной степени тяжести.