Թուրքիայում տղամարդը դանակով և կացնով հարձակվել է մարդկանց վրա, կան վիրավորներ
Թուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Էսքիշեհիր քաղաքում տղամարդը դանակով և կացնով հարձակվել է մարդկանց վրա։ Դեպքի մասին գրում է Cumhuriyet թերթը։
«18-ամյա Ա.Կ.-ն, իր խաղացած համակարգչային մարտական խաղերի ազդեցության տակ, կացնով և դանակով հարձակվել է տարածքում գտնվող այգում նստած քաղաքացիների վրա, կասկածյալը, որը կրել է պողպատե ժիլետ և սաղավարտ և թաքցրել դեմքը, դիմակով, դանակով վիրավորվել է հինգ հոգու»,-«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ Թեփեբաշիի շրջանի անվտանգության վարչության ոստիկանները բռնել են հանցագործին, և նա բերման է ենթարկվել։

Мужчина напал с ножом и топором на людей в городе Эскишехир на северо-западе Турции, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Cumhuriyet.
«Восемнадцатилетний А. К., находившийся под воздействием военных игр, в которые он играл, напал с топором и ножом на граждан, сидевших в саду в этом районе. Подозреваемый, который был одет в стальной жилет и каску и скрывал лицо маской, ранил ножом пять человек», – говорится в сообщении.
Отмечается, что полицейский из районного управления безопасности Тепебаши поймал преступника, его взяли под стражу.
Пять пострадавших доставили в больницу, двое из них находятся в тяжелом состоянии, уточняется в статье.