Սրանց օրոք խաղաղություն երբեք չի´լինելու. Աբրահամյան
«Իշխանության քարոզչության հիմքում ընտրական տրամաբանությունն է, որտեղ որպես առաջնահերթություն դրված է մարդկանց համոզելը, որ իրենք խաղաղություն են բերելու»,- նման կարծիք է հայտնում ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, երբ ասում են ընտրական տրամաբանություն կարևոր չէ, թե դրանք հերթակա՞ն, թե՞ արտահերթ կլինեն:
«ՔՊ-ական վերնախավը որքան էլ ակտիվ ասֆալտային քաղաքականություն-քարոզչություն տանի, մեկ է` հիմնական խաղադրույքը կեղծ խաղաղության կամ դրա իմիտացիայի շուրջ է:
Դրան հասնելու համար իշխանությունը բլեֆ էլ կանի, տակից էլ կգործի, մարդկանց էլ աջուձախ կֆռցնի միայն կարողանա այդ կեղծիքը ժամանակավորապես տեղավորել որոշների գլուխներում:

Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has rejected the false promises of peace made by Prime Minister Nikol Pashinyan’s administration, stating the government propaganda is aimed at securing victory in snap or regular elections.
In a social media post on Tuesday, Abrahamyan stated in addition to other promises, the ruling Civil Contract party leaders put the “fake peace” with Azerbaijan at the core of its propaganda.
“Along the way, the authorities resort to bluffing, making behind-the-scenes deals and misleading the people in an effort to make them believe their lies for a while,” the MP wrote.