Ջրհեղեղից վնասված 193 տրանսպորտային միջոցի համար փոխհատուցում հաստատվեց
«Այս պահի դրությամբ համայնքային հանձնաժողովներն արձանագրել են 193 տրանսպորտային միջոցների, որոնք աղետի հետևանքով վնասվել կամ կորսվել են»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՆԳ փոխնախարար Արփինե Սարգսյանը՝ ներչկայացնելով ջրհեղեղից տուժածների փոխհատուցման հերթական ծրագիրը։
Նա նշեց, որ այդ մեքենաներից յուրաքանչյուրի համար փորձագիտական եզրակացությունից կլինի և օգոստոսի 26-ից հետո քաղաքացիները կդիմեն և կստանան փոխհատուցում։
Սարգսյանը հայտնեց, որ 152-ի դեպքում արդեն կա փորձագիտական եզրակացությունը։
Նա հայտնեց, որ հաստատված վնասը 100%-ով կփոխհատուցվի։
«Փոխհատուցումներն այնքան կլինեն, որ կբավարարեն, որպեսզի վնասված մեքենան կամ լիովին վերանորոգվի, կամ նրա շուկայական արժեքին մոտ նոր մեքենա կարողանա անձը գնել»,-ասաց նա։

Правительство утвердило компенсацию за поврежденные вследствие наводнения в Армении транспортные средства
13:24 15/08/2024
«На данный момент общинные комиссии зафиксировали 193 транспортных средства, которые были повреждены в зоне бедствия», – заявила на сегодняшнем заседании правительства Армении замглавы МВД Арпине Саркисян, представив очередную программу по выплате компенсаций пострадавшим от наводнения.
Она отметила, что по каждому транспортному средству будет проведено экспертное заключение и после 26 августа граждане смогут получить компенсацию.
А. Саркисян сообщила, что в случае с 152 транспортными средства уже получено экспертное заключение.
Замглавы МВД сообщила, что подтверждённый ущерб будет компенсирован на 100%.
«Компенсаций будет достаточно для того, чтобы либо полностью отремонтировать автомобиль, либо приобрести новый по рыночной цене», – пояснила она.