«Ամենավերջին սրբապղծությունը Հայաստանի դիահերձարաններում կատարվեց, մի մարմինը կիսեցին 4 մասի, բաժանեցին ծնողներին»
«Կանգնեք մեր կողքին, հայտնաբերենք անհետ կորած զինծառայողներին, հատկապես նրանց, որոնց ԴՆԹ-ները կեղծել են»,- ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյանի մոտ լրագրողներին ասաց ակցիայի մասնակից մի կին։
Նա նշեց, որ չեն կարող ծնողներին խաբել. «Ծնողին ոչ մեկ չի կարող խաբել, ու չկա որևէ մի ծնող, որ այնքան ստոր լինի, իմանա՝ իր երեխայի մարմինն է ու թողնի անատոմիկներում»։
«Միայն 3 ֆուռ թուրքի մարմին է 2020 թվականի դեկտեմբերին հասել Հայաստան։ Հարց տվող կա՞՝ ո՞ւմ տվեցին այդ թուրքի մարմինները։ Արայիկ Հարությունյանն ինքն է իր բերանով ասել։
Ծնողները, երբ որ այս հարցերով գնացել են Ստեփանակերտ, հյուրանոցում հավաքված են եղել, իր բերանով ասել է՝ երեք ֆուռ թուրքի մարմին տարան Հայաստան։ Ասացի՝ թողեք գերիների հետ կփոխանակենք, չթողեցին, բերեցին։ Ո՞ւմ տվեցին։
Չի կարելի այդքան դավաճան լինել։ Ամենավերջին սրբապղծությունը Հայաստանի դիահերձարաններում կատարվեց, մի մարմինը կիսեցին 4 մասի, բաժանեցին ծնողներին։ Որ իրենց երեխաները լինեին, ի՞նչ կանեին»,- նշեց ակցիայի մասնակից կինը։

Акция у офиса ООН в Ереване: Поддержите нас, найдите пропавших без вести военнослужащих
«Поддержите нас, найдите пропавших без вести военнослужащих, особенно тех, ДНК-анализы которых были сфальсифицированы», – заявила в беседе с журналистами во время акции у армянского офиса ООН в Ереване одна из участниц.
«В декабре 2020 года только 3 фуры с телами азербайджанцев прибыли в Армению. У кого-то возник вопрос? Куда делись эти тела? Араик Арутюнян сам лично сказал.
Он сам лично сказал родителям, собравшимся в одной из гостиниц Степанакерта, что 3 фуры с телами турок были доставлены в Армению. Тогда я сказала, давайте обменяем их, но они отправили их. И кому отдали?
Нельзя быть такими предателями. Самое большое святотатство произошло в армянских моргах», – отметила участница акции протеста.