Մբապեին 55 մլն եվրո պարտքի պատճառով ՊՍԺ-ն կարող է հեռացվել Չեմպիոնների լիգայից
Ֆրանսիական ՊՍԺ ֆուտբոլային ակումբը կարող է դուրս մնալ Չեմպիոնների լիգայից՝ Մադրիդի «Ռեալի» ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին ունեցած պարտքի պատճառով։ Այս մասին գրում է RMC Sport-ը՝ հղում անելով Le Monde-ին։
Հարձակվողը Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի միջոցով դիմել է Ֆրանսիայի լիգայի և Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) իրավական հանձնաժողովին՝ պահանջելով փարիզյան ակումբից հին պայմանագրով 55 միլիոն եվրո փոխհատուցում վճարել։
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով, վարույթը կարող է հանգեցնել Ֆրանսիայի լիգայի պատժամիջոցների՝ ակումբի նկատմամբ տրանսֆերային արգելք կիրառելը և ՈՒԵՖԱ-ի արտոնագրից զրկելը, ինչը, համապատասխանաբար, կհանգեցնի ակումբի հեռացմանը իր հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերից։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ ՊՍԺ-ն խաղում է Չեմպիոնների լիգայում։
Մայիսի 10-ին Մբապեն պաշտոնապես հայտարարեց, որ 2023/24 մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա ֆրանսիական թիմից, որի կազմում հանդես էր գալիս 2017 թվականից։

Французский «ПСЖ» может быть исключен из розыгрыша Лиги чемпионов из-за долга перед французским нападающим «Реала» Килианом Мбаппе. Об этом пишет RMC Sport со ссылкой на издание Le Monde.
Как пишет Газета.ру, форвард обратился в юридическую комиссию Французской лиги и Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) через Федерацию футбола Франции, чтобы потребовать от парижского клуба выплатить компенсацию в размере €55 млн по старому договору.
По информации СМИ, разбирательство может привести к санкциям от Французской лиги — наложению на клуб запрета на трансферы и лишению лицензии УЕФА, что, соответственно, приведет к исключению клуба из турниров под его эгидой — «ПСЖ» выступает в Лиге чемпионов.
10 мая Мбаппе официально объявил о том, что после завершения сезона-2023/24 покинет французскую команду, за которую выступал с 2017 года. Официально о подписании контракта между Мбаппе и «Реалом» было объявлено 3 июня. Нападающий пополнил состав мадридского клуба в статусе свободного агента. Он дебютировал за мадридский клуб в матче за Суперкубок УЕФА против «Аталанты» (2:0).