Կդադարեցվի Հանրապետության հրապարակի, Վազգեն Սարգսյան փողոցի  երթևեկությունը
Ճանապարհաշինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ օգոստոսի 21-ից մինչև սեպտեմբերի 5-ը՝ ժամը 23:00-ից մինչև 08:00-ն 1-ին փուլով փակ է լինելու Հանրապետության հրապարակը, 2-րդ փուլով՝ Վազգեն Սարգսյան փողոցը:
Երևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ շինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ տրանսպորտային միջոցների վարորդներին առաջարկվում է երթևեկել հետևյալ փողոցներով՝ Ագաթանգեղոսի փող. – Խանջյան փող., Գր. Լուսավորչի փող. – Մաշտոցի պող., Տիգրան Մեծի պող. – Խանջյան փող., Աբովյան փող. - Արամի փող., Նալբանդյան փող. - Արամի փող.:
«Հորդորում ենք վարորդներին աշխատանքի արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով փոխադրամիջոցները չկայանել վերոնշյալ ճանապարհահատվածի երթևեկելի մասում»,-նշում են քաղաքապետարանից:

Временно будет прекращено движение транспорта на некоторых улицах в центре Еревана
В связи с дорожно-строительными работами с 21 августа по 5 сентября с 23:00 до 08:00 на 1-ом этапе будет перекрыто движение автотранспорта по Площади Республики, а затем, на 2-ом этапе, по улице Вазгена Саргсяна. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Согласно информации, в связи с дорожно-транспортными работами, водителям транспортных средств предлагают движение по следующим улицам:
Ул. Агатангехоса – ул. Ханджяна, ул. Г. Лусаворича — пр. Маштоца, пр. Тиграна Меца. – ул. Ханджяна, ул. Абовяна. — ул. Арама, ул. Налбандяна — ул. Арама.
«Призываем водителей для эффективности работ не парковать транспортные средства на проезжей части участка дороги», – сообщают из мэрии.