Դեմոկրատները պաշտոնապես հաստատել են Հարիսին որպես նախագահի թեկնածու
Դեմոկրատական կուսակցության համագումարում Քամալա Հարիսը պաշտոնապես հաստատվել է որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու։ Այդ մասին հայտնել է CNN-ը։
Առաջին պաշտոնական քվեարկությունը սկսվել է Ամերիկայի ներկայիս առաջնորդ Ջո Բայդենի հայրենի նահանգում՝ Դելավերում։ Վերջին քվեարկությունները տեղի են ունեցել Կալիֆորնիայում և Մինեսոտայում՝ Հարիսի և նրա փոխնախագահի թեկնածու, նահանգապետ Թիմ Ուոլսի հայրենի նահանգներում: Բաց քվեարկության արդյունքների հրապարակումը սկսվել է մարզադաշտում։
Հարրիսը տեսակապի միջոցով արարողությանը միացել է Վիսկոնսին նահանգի Միլուոքի քաղաքից, որտեղ անցկացնում է իր երրորդ քարոզարշավը: Այդ մասին հայտնում է RBC-ն։

Делегаты Демократической партии утвердили Харрис кандидатом в президенты США
Камалу Харрис формально утвердили кандидатом в президенты США на съезде Демократической партии, сообщает РБК со ссылкой на CNN.
Первое церемониальное голосование началось с родного штата нынешнего американского лидера Джо Байдена — Делавэра. Последние голосования прошли в Калифорнии и Миннесоте, родных штатах Харрис и кандидата в вице-президенты при ней — губернатора Тима Уолца. Оглашение результатов открытого голосования началось на спортивной арене.
Харрис подключилась к церемонии по видеосвязи из города Милуоки в Висконсине, где она проводит свой третий предвыборный митинг.