Ամառային արձակուրդների անցկացման վայր ռուս զբոսաշրջիկներն ամենաշատն ընտրել են Երևանը
Հայտնի են դարձել ռուս անկախ զբոսաշրջիկների շրջանում ամառային արձակուրդների համար ամենահայտնի քաղաքները։
Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, առցանց ծառայության մասնագետները վերլուծել են օգտատերերի կողմից ավիատոմսերի գնման տվյալները և  պարզել, որ նրանց 75 տոկոսն իրենց հանգիստն անցկացրել է Ռուսաստանում։ Արտասահման մեկնածներն այցելել են 157 երկիր։
Երևանն ամենապահանջված է արտասահմանյան ուղղությունների շարքում՝ յուրաքանչյուր տասներորդը տոմս է գնել Երևանում հանգիստն անցկացնելու համար: Ցուցակում են նաև Ստամբուլը, Անթալիան, Տաշքենդը և Մինսկը:

Ереван стал самым востребованным среди зарубежных направлений для россиян
Определены самые популярные у самостоятельных туристов города для летнего отдыха, сообщает РИА Новости со ссылкой «Авиасейлс».
Специалисты онлайн-сервиса проанализировали данные покупки авиабилетов пользователями и выяснили, что 75 процентов из них провели каникулы в России. Отправившиеся за границу посетили 157 государств.
Ереван стал самым востребованным среди зарубежных направлений — каждый десятый билет был куплен именно туда. Средний чек за перелет в оба конца – 29,8 тысячи рублей. Далее в списке – Стамбул, Анталья, Ташкент и Минск.