Երևանի Իսահակյան փողոցում ծառի ճյուղը քամուց կոտրվել և ընկել է քաղաքացիների վրա
Օգոստոսի 25-ին, ժամը 21:27-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Իսահակյան փողոցի թիվ 9 շենքի մոտակայքում ծառը քամուց կոտրվել և ընկել է քաղաքացու վրա. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ ծառի ճյուղը (մոտ 8 մ) քամուց կոտրվել և ընկել է Ա․ Ա․-ի (ծնված 1999 թ․) և Գ․ Զ․-ի (ծնված 1982 թ․) վրա:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ տեղի ուժերով ճյուղը հեռացվել է քաղաքացիների վրայից․ տուժածները հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն։
Փրկարարները ծառի ճյուղը տեղափոխել են անվտանգ տարածք։
Փրկարար ծառայությունից նաև հայտնում են, որ օգոստոսի 25-ին, ժամը 20:58-ից Ճգնաժամային կառավարման ազգային և Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել, որ քամու հետևանքով Երևան քաղաքի Մալաթիայի փողոցում և Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում ծառը կոտրվել և ընկել է․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի և մարզային փրկարարական վարչությունների հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից մեկական մարտական հաշվարկներ։

Из-за сильного ветра в Ереване дерево упало на людей
25 августа в 21:27 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение, что на улице Исаакян в Ереване дерево сломалось и ветки упали на граждан: необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МВД по городу Ереван.
Как сообщает Спасательная служба, выяснилось, что ветки дерева (около 8 м) сломались и упали на граждан А.А. (1999 г.р.) и Г.З. (1982 г.р.).
Прежде чем спасатели прибыли на место, пострадавшие были госпитализированы в медицинский центр.
Из спасательной службы сообщают, что 25 августа в 20:58 в Национальный центр кризисного управления поступили сообщения о том, что дерево упало вследствие сильного ветра в городе Абовян Котайкской области и на улице Малатия в Ереване.
На место происшествия выехали по одному боевому расчету из пожарно-спасательных отрядов города Еревана и областных спасательных отделов МВД.