Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները Անկարայում կքննարկեն Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
15:06 26/08/2024
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը օգոստոսի 27-ին կայցելի Թուրքիա։
Թուրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այցի ընթացքում նախատեսվում է մտքերի փոխանակում տարածաշրջանային և միջազգային ընթացիկ իրադարձությունների, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների վերաբերյալ։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով Անկարայում դիվանագիտական ​​աղբյուրին, գրել են, որ երեքշաբթի Անկարայում նախարարները կքննարկեն Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։
«Հանդիպմանը կքքնարկվեն Բաքվի և Երևանի, Անկարայի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացները, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունները, մասնավորապես Իսրայելի և Պաղեստինի միջև իրավիճակը», - ասել է աղբյուրը։

СМИ: На встрече глав МИД Азербайджана и Турции будет обсужден процесс урегулирования отношений между Ереваном и Баку
16:28 26/08/2024
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов 27 августа посетит Турцию.
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов совершит однодневный визит в Анкару 27 августа 2024 года по приглашению министра иностранных дел Турции Хакана Фидана. Об этом сообщают турецкие СМИ.
Азербайджанские СМИ, ссылая на дипломатические источники в Анкаре, пишут, что во вторник министры обсудят процесс урегулирования отношений между Ереваном и Баку.
«На встрече будет обсужден процесс урегулирования отношений между Баку и Ереваном, Анкарой и Ереваном, а также происходящие в регионе события, в частности, ситуация между Израилем и Палестиной», – сообщил источник.