ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի գործով դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել։ Այս մասին հայտնում է Վլադիմիր Գասպարյանի պաշտպանները՝ պահանջելով կայացնել արդարացման դատավճիռ՝ ճանաչելով և հռչակելով Վլադիմիր Գասպարյանի անմեղությունը։
«Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավճռով ՀՀ ոստիկանության նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Գասպարյանը ազատվել էր պատժի կրումից։ Հանրության համար այսպիսի դատավճիռը դրական ընկալվեց, սակայն այն պաշտպանական կողմի համար բավարարող լուծում չէ, քանի որ մեղադրանքը առարկայնորեն հիմնավորված չէ, գործում առկա չէ գեթ մեկ փաստարկ, որը համոզիչ ձևով կվկայի, որ մեղսագրված արարքը իրավաչափ է։ Սակայն այս ամենը չխանգարեց, որպեսզի Վլադիմիր Գասպարյանը ձախողված մեղադրանքներով մեղավոր ճանաչվի։
Այսօր ներկայացվել է վերաքննիչ բողոք, որով, ըստ էության, պահանջում ենք ամբողջությամբ բեկանել առաջին ատյանի դատավճիռը, կայացնել արդարացման դատավճիռ՝ ճանաչելով և հռչակելով Վլադիմիր Գասպարյանի անմեղությունը։
Արդարացման դատավճռին այլընտրանք ցանկացած որոշում մեզ համար անընդունելի է և հավասար է արդարադատության ժխտման։

Адвокаты: Будет подана жалоба против решения в отношении Владимира Гаспаряна
Адвокаты подали жалобу на решение по делу бывшего начальника полиции Армении Владимира Гаспаряна. Об этом сообщают адвокаты Владимира Гаспаряна, требуя вынести справедливое решение, признав невиновность их подзащитного.
«Согласно решению Антикоррупционного суда, бывший начальник полиции РА, генерал-полковник Владимир Гаспарян был освобожден от отбывания наказания. Данное решение было позитивно воспринято обществом, но для стороны защиты этого недостаточно, поскольку обвинение объективно не обосновано, в деле отсутствует хотя бы один аргумент, который убедительно бы доказывал о том, что выдвинутое обвинение правомерно. Однако всё это не помешало, чтобы Владимира Гаспаряна признали виновным на основании провального обвинения.
Сегодня была подана апелляционная жалоба, согласно которой, по сути, мы требуем полностью отменить решение суда первой инстанции, вынести оправдательный приговор, признав невиновность Владимира Гаспаряна.