«Հրազդան» մարզահամալիրը կմասնավորեցվի և տեղում կհիմնվի «Յուվենտուս»-ի ֆուտբոլային ակադեմիա
Կառավարությունը հաստատել է  Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի կողմից մշակված նախագիծը, որով նախատեսվում է Հայաստանում հիմնել ֆուտբոլային ակադեմիա։
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի Արտաքին կապերի և ինֆորմատիկայի բաժնից հայտնում են, որ «Նեքստ Ջեն Սպորտս» ՍՊԸ-ին 25 տարի ժամկետով անհատույց օգտագործման իրավունքով կտրամադրվի Ավան Աճառյան փողոց 20/4 հասցեում գտնվող շենք-շինությունները, որտեղ ընկերությունը, համագործակցելով աշխարհահռչակ «Յուվենտուս» ակումբի հետ, կհիմնի ֆուտբոլային ակադեմիա։
Ընկերությունը պարտավորվել է 5 տարվա ընթացքում կատարել 1 մլրդ դրամի ներդրումներ։
Նույն նախագծի շրջանակում նախատեսվում է մասնավորեցնել «Հրազդան մարզահամալիր» ՓԲԸ-ի 100 % բաժնետոմսերը, որի կազմում է գլխավոր մարզադաշտին հարակից պահուստային դաշտը։
«Նեքստ Ջեն Սպորտս» ՍՊԸ-ն պարտավորվել է 5 տարվա ընթացքում իրականացնել 1 միլիարդ 200 միլիոն դրամի ներդրում։

Спорткомплекс «Раздан» будет приватизирован: на его месте учредят футбольную академию «Ювентуса»
Правительство Армении на сегодняшнем заседании утвердило проект, разработанный Комитетом по управлению государственным имуществом, согласно которому предусматривается учреждение в Армении футбольной академии.
Пресс-служба Комитета сообщает, что компании «Некст Джен Спортс» на основании права безвозмездного использования – на 25-летний период будет предоставлены строения, находящиеся по адресу ул. Ачаряна 20/4 (административный район Еревана – Аван), где компания при сотрудничестве с клубом «Ювентус» учредит Футбольную академию.
Компания обязалась в течение 5 лет осуществить инвестиции в размере 1 млрд драмов.
В рамках того же проекта планируется приватизировать 100% акций ЗАО «Разданский спортивный комплекс», в состав которого входит резервное поле, прилегающее к главному стадиону.
Компания «Некст Джен Спортс» обязалась инвестировать 1 миллиард 200 миллионов драмов в течение 5 лет.