Նովակ Ջոկովիչը մեկնաբանել է իր սենսացիոն պարտությունը US Open-ի 3-րդ տուրում
Աշխարհի երկրորդ ռակետ, սերբ Նովակ Ջոկովիչը պարտություն է կրել Նյու Յորքում անցկացվող թենիսի ԱՄՆ-ի բաց առաջնության երրորդ շրջանում։ US Open-ի նախորդ տարվա չեմպիոնի մրցակիցը աշխարհի 28-րդ ռակետ, ավստրալացի Ալեքսեյ Պոպիրինն էր, որն առավելության է հասել 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 հաշվով։ Խաղը տևել է 3 ժամ և 18 րոպե։
championat.com-ի հաղորդմամբ, հանդիպման ավարտից հետո Ջոկովիչը մեկնաբանել է իր սենսացիոն պարտությունը. «Շնորհավորում եմ նրան և իր թիմին: Նա ավելի լավ խաղաց և արժանի էր հաղթանակի: Անկեղծ ասած, հաշվի առնելով այն, ինչպես էի ես ինձ զգում և ինչպես էի խաղում մրցաշարի հենց սկզբից, երրորդ տուրը՝ հաջողություն էր։ Ես վատագույն խաղ ցույց տվեցի: Ալեքսեյի նման մարզավիճակում գտնվող տղաներին միանշանակ չես հաղթի։ Ինձ համար դա ուղղակի սարսափելի հանդիպում էր»։

Джокович: Для меня это был просто ужасный матч
На стадионе «Артур Эш Стэдиум» проходил матч третьего круга Открытого чемпионата США, в котором сербский теннисист, вторая ракетка мира Новак Джокович встречался с представителем Австралии Алексеем Попыриным, занимающим 28-ю строчку рейтинга, пишет Чемпионат.
Матч завершился победой Попырина в четырёх сетах: 6:4, 6:4, 2:6, 6:4. После окончания матча серб прокомментировал своё поражение.
«Поздравляю его и его команду. Он играл лучше и заслужил победу. Честно говоря, учитывая то, как я себя чувствовал и как играл с самого начала турнира, третий круг — это успех. Я показал худший теннис, в который когда-либо играл. Подача, безусловно, худшая из всех. На таком покрытии без подачи не победить. Парней, которые в такой форме, как Алексей, точно не победить. Для меня это был просто ужасный матч», — сказал Джокович на пресс-конференции после матча.