Ամերիկացի ռեժիսոր Դեյվիդ Ֆինչերը կնկարահանի Ալֆրեդ Հիչքոքի «Անծանոթները գնացքում» թրիլլերի ռիմեյքը: World of Reel-ը գրում է, որ գլխավոր դերերը կխաղան Բրեդ Փիթն ու Բեն Աֆլեքը։
kulturomania.ru-ն գրում է, որ Ֆինչերը սկսել է աշխատել Հիչքոքի քրեական թրիլերի վրա դեռ 2015 թվականին։ Աֆլեքը հաստատվել է նախագծի մշակման սկզբնական փուլում։ Փիթի մասնակցության մասին հայտնի է դարձել միայն հիմա։
Պատմությունը երկու տղամարդկանց մասին է, ովքեր հանդիպում են գնացքում։ Երիտասարդ թենիսիստը սիրահարված է սենատորի դստերը և գնում է կնոջ մոտ՝ ամուսնալուծվելու համար։ Գնացքում նա հանդիպում է մի անծանոթի, ով չափազանց շատ բան գիտի թենիսիստուհու մասին և առաջարկում է «խաչաձև» սպանություն կատարել։

Американский режиссер Дэвид Финчер снимет ремейк триллера Хичкока «Незнакомцы в поезде». Главные роли исполнят Брэд Питт и Бен Аффлек, пишет kulturomania.ru со ссылкой на издание «World of reel».
Работу над криминальным триллером Хичкока Финчер начал еще 2015 году. Аффлек был утвержден еще на первых стадиях развития проекта. Об участии Питта стало известно только сейчас.
История рассказывает о двух мужчинах, встретившихся в поезде. Молодой теннисист влюблен в дочь сенатора и едет к жене просить развод. В поезде тот встречает незнакомца, который слишком много знает про теннисиста, и предлагает совершить убийство «крест-накрест».
Также известно, что Финчер думает над ремейком «Игры в кальмара». На данный момент Финчер выбирает, какой проект будет следующим.