Ծովագյուղում փլուզվել է տանիք, կան տուժածներ
Օգոստոսի 31-ին, ժամը 09։20-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել,  որ Ծովագյուղ գյուղում տեղի է ունեցել փլուզում. կա տուժած։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ փլուզվել է Ծովագյուղ գյուղի 22-րդ փողոցի տներից մեկի մոտակայքում գտնվող անասնագոմի հողաշեն տանիքը (մոտ 20 քմ)։ Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը` Ս. Ջ.-ն (ծնված 1954 թ.) և Ռ. Ջ.-ն (ծնված 1955 թ.) տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն, որտեղ Ս. Ջ.-ի առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար, իսկ Ռ. Ջ.-ինը` միջին ծանրության։

В армянском селе Цовагюх произошел обвал крыши: есть пострадавшие
31 августа в 09:20 в Национальный центр кризисного управления по Гегаркуникской области поступило сообщение о том, что в селе Цовагюх произошел обвал: есть пострадавший.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МВД.
Спасательная служба сообщает, что произошел обвал близ одного из домов в селе Цовагюх (около 20 кв.м.)
До прибытия спасателей на место происшествия граждане С.Дж. (1954 г.р.) и Р.Дж. (1955 г.р.) были доставлены в медцентр, где состояние здоровья врачи оценили как удовлетворительное и средней тяжести.