Հրապարակվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի հանձնաժողովների ստորագրած կանոնակարգը
Հրապարակվել  է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով  հանձնաժողովների համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգը։
Սեպտեմբերի 5-ին կառավարության նիստում այն հավանության կարժանանա, այնուհետև  կմեկնարկի Ազգային ժողովում դրա վավերացման ընթացակարգը։ Սակայն փաստաթուղթը նախ կուղարկվի Սահմանադրական դատարան՝  ՀՀ Սահմանադրությանը դրա համապատասխանությունը որոշելու համար:
«Սահմանադրական դատարանի կողմից Կանոնակարգում ամրագրված պարտավորությունները Սահմանադրությանը համապատասխանող ճանաչելու մասին որոշման դեպքում Կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությունը սահմանված կարգով ներկայացնել Ազգային ժողով:
Սահմանադրական դատարանում Կառավարության ներկայացուցիչ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին»,- նշված է որոշման նախագծում։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 30-ին ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին Կանոնակարգը։

Опубликован регламент совместной деятельности комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном
Опубликован Регламент о совместной деятельности комиссии по делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения.
Правительство Армении 5 сентября рассмотрит вопрос о ратификации положений о совместной работе комиссий по делимитации с Азербайджаном. Соответствующее решение опубликовано на сайте кабмина e-gov.am.
Положение (регламент) о совместной деятельности комиссий по делимитации границы, подписанное в пятницу Арменией и Азербайджаном, в ближайшее время будет направлено в Конституционный суд Армении для проверки на предмет соответствия основному закону страны.