«Այս պայքարը չի ծնվել մեռնելու համար, այն շարունակվում է, շարունակվելու է, ինչպես սահմանել ենք, հասնելու է ճշմարտության հաղթանակի»,-ելույթ ունենալով ԼՂ հիմնախնդիրը քաղաքական ու իրավական հարթություններում» թեմայով համաժողովում՝ վստահեցրեց Սրբազան պայքարի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը՝ ի հեճուկս որոշ մարդկանց։
Նա շնորհակալություն հայտնեց պայքարում ներգրավված մարդկանց, ասաց՝ հաղթանակի հասնելու գործում նրանք բոլորն ունեն իրենց կարևոր դերակատարությունը։
«Աստված թող օրհնի, այնքան արժանի դարձնի, որ կարողանանք նույնությամբ կրկնել մեզ, վերադարձնենք մեր Արցախ հայրենիքը, մեր կյանքից չբացակայեն մեր իսկ ձեռքերով կերտված հաղթանակները, որոնք ոչ թե մսխվելու, մեզ զորացնելու ու ազգերի շքերթի մեջ մեր տեղը վերստին գրավելու կոչում ունեն»,-ասաց Բագրատ Սրբազանը։

Архиепископ Баграт Галстанян: Эта борьба зародилась не для того, чтобы быть обречена
«Эта борьба зародилась не для того, чтобы быть обречена, она продолжается, продолжится, и мы, как и анонсировали, добьемся торжества истины»,– заявил на конференции на тему «Карабахская проблема в политической и правовой плоскостях» лидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян.
Он поблагодарил вовлеченных в борьбу людей, сказал, что все они играют свою важную роль в достижении победы.
«Пусть Бог благословит нас и сделает нас настолько достойными, чтобы мы могли повторить свой путь – вернуть нашу Родину – Арцах, пусть из нашей жизни не исчезнут выкованные нашими собственными руками победы, которые нужно не распылять, а направить на наше усиление, возвращение нашего места среди других народов», — сказал он.