Սուրենյան. Սա դեռ աշնան գալուստը չէ
«Վաղվանից կրկին կտաքանանք, սա դեռ աշնան գալուստը չէ»,-տեղեկացրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը՝ արձագանքելով տեղումներից հետո հնչած դժգոհություններին։
Կենտրոնից նախապես հայտնել էին, որ Երևանում սեպտեմբերի 6-ին կեսօրից հետո, 7-ին և 10-ին երեկոյան ժամերին 8-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Սեպտեմբերի 8-ի ցերեկը, 9-ին և 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում սեպտեմբերի 6-ին և 10-ին կեսօրից հետո, 7-8-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, սեպտեմբերի 6-ին՝ առանձին հատվածներում ինտենսիվ։
Սեպտեմբերի 9-ին և 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ  սպասվում է քամու ուժգնացում 18-22մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 6-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով, 8-11-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-6 աստիճանով։

Гагик Суренян – о начавшихся в Армении дождях: «Это еще не наступление осени»
«С завтрашнего дня в Армении вновь потеплеет, это еще не наступление осени», – так отреагировал на недовольство пользователей армянского сегмента соцсетей в связи с начавшимися сегодня осадками заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, в Армении 6 сентября и после полудня 10 сентября, ночью и после полудня 7-8 сентября в отдельных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы, 6 сентября местами осадки будут интенсивными. А 9 и 11 сентября на территории Армении ожидается погода без осадков.
Температура воздуха днем 6 сентября понизится на 3-5 градусов, 8-11 сентября постепенно повысится на 3-6 градусов.