Որևէ ուժ չի կարող խզել Իրանի և Հայաստանի տարածքային կապը. ԱԽ քարտուղարը՝ Իրանի դեսպանին
«Հայաստան-Իրան սահմանը խաղաղության ու բարեկամության սահմանն է, և որևէ ուժ չի կարող դա խզել»,-  ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան հաղորդմամբ, այս մասին ասել է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ հանդիպմանը:
Դեսպանության X-ում տեղադրված հաղորդագրության համաձայն,  Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանը Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը ընդգծել է Իրանի իսլամական հանրապետության դիրքորոշումը` միջազգային սահմանների անփոփոխելիության, ցանկացած աշխարհաքաղաքական փոփոխությանը դեմ լինելու և հարևանների տարածքային ամբողջականությանը աջակցելու վերաբերյալ։
Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը շնորհակալություն  է հայտնել  Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը աջակցելու և միջազգային սահմանների անփոփոխելիության մասին Իրանի Իսլամական Հանրապետության դիրքորոշման կապակցությամբ։
Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի և Իրանի սահմանը խաղաղության, բարեկամության ու խաղաղ համակեցության սահմանն է. «Հայաստանը հատուկ կարևորություն է տալիս Իրանի իսլամական հանրապետության հետ հարաբերություններին, և որևէ ուժ չի կարող խզել Իրանի և Հայաստանի տարածքային կապը։

Армен Григорян – послу ИРИ: Ни одна сила не может нарушить территориальную связь Армении и Ирана
«Граница Армении и Ирана – граница мира и дружбы, и ни одна сила не способна это нарушить», – как передает посольство ИРИ в Армении в соцсети X, такое заявление сделал секретарь Совбеза Армении Армен Григорян на встрече с посолом Ирана в РА Мехди Собхани.
Согласно сообщению, посол Ирана на встрече с Григоряном вновь напомнил принципиальную позицию Тегерана – относительно неизменности международных границ, поддержки территориальной целостности соседних стран и неприемлемости любых геополитических изменений.
Григорян поблагодарил дипломата за неизменную позицию ИРИ, заявив о важности отношений между Арменией и Ираном.
«Армения придает особую важность отношениям с ИРИ, и ни одна сила не может нарушить территориальную связь Армении и Ирана», – сказал он.