Կանայք Փարիզում դատապարտվել են՝ պնդելու համար, որ Մակրոնի կինը տղամարդ է ծնվել
Փարիզի դատարաններից մեկում այսօր դատավճիռ է կայացվել երկու կանանց նկատմամբ, ովքեր պնդում էին, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիջիթը, տղամարդ է ծնվել։ Այս մասին հայտնում է МК -ն՝ հղում անելով BFMTV հեռուստաալիքին։
Փարիզի դատարանում կայացել է Նատաշա Ռեյի և Դելֆինա Ժեգուսի դատավարությունը։ Առաջին տիկինը չի ներկայացել դատարան, նրա շահերը պաշտպանել է փաստաբանը։
Բրիջիտն ու նրա եղբայրը՝ Ժան Միշել Տրոնյեն, Ռեյին մեղադրում են զրպարտության մեջ։ Բրիջիթ Մակրոնի փաստաբանը պահանջել է երկու կանանց տուգանել 10 հազարական եվրոյով՝ որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում, ինչպես նաև վճարել մոտ 3 հազար եվրո՝ որպես դատական ծախսեր։
2021 թվականի դեկտեմբերին ինքն իրեն անկախ լրագրող համարող 50-ամյա Ռեյը Յութուբում տեղադրված տեսանյությում հայտարարել էր, որ Մակրոնի դպրոցի ուսուցչուհի Բրիջիթը (նա 24 տարով մեծ է Մակրոնից) իրականում ծնվել է տղա, նրան անվանել են Ժան-Միշել: Տեսանյութը շատ արագ տարածվել էր։

В Париже вынесли приговор женщинам, утверждавшим, что супруга Макрона родилась мужчиной
В четверг вынесен приговор двум женщинам, утверждавшим, что супруга президента Франции Эммануэля Макрона Брижит родилась мужчиной, передает МК со ссылкой на телеканал BFMTV.
Судебный процесс над Наташей Рей и Дельфин Жегусс состоялся в коррекционном трибунале Парижа. Первая леди не явилась на суд, ее интересы представлял адвокат.
Брижит и ее брат Жан-Мишель Тронье обвиняют Рей в клевете. Адвокат Брижит Макрон потребовал у обвинения оштрафовать обеих женщин на сумму в 10 тысяч евро каждую в качестве компенсации морального ущерба, а также выплатить порядка 3 тысяч евро судебных издержек.
В декабре 2021 года называющая себя независимой журналисткой 50-летняя Рей на YouTube утверждала, что школьная учительница Макрона (она старше президента Пятой республики на 24 года) на самом деле родилась мужчиной, которого звали Жан-Мишель. Видео стало вирусным и быстро распространилось.