Վրաստանում աշնանային ընտրությունների ժամանակ սպասվում է արտաքին միջամտություն
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել է, որ աշնանային խորհրդարանական ընտրությունները երկրում կանցկացվեն արտաքին աննախադեպ միջամտության ֆոնին, սակայն Ռուսաստանը նման ռեսուրսներ չունի։
«Ռուսաստանի Դաշնությունը ռեսուրսներ չունի Վրաստանում ընտրական գործընթացի վրա էական ճնշում գործադրելու համար, ընդհանուր առմամբ, շատ ցավալի է, որ այս ընտրություններն անցկացվելու են արտաքին աննախադեպ միջամտության ֆոնին, ինչը ընտրական սկզբունքների կոպիտ խախտում է։ Դուք լսել եք սպառնալիքներ, շանտաժ, և այդ ամենը նրա պատճառով է, որ մենք Վրաստանում երկրորդ ճակատ չենք բացել»,-ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին ճեպազրույցում ասել է Վրաստանի վարչապետը։
Հարցին, թե ինչ է նշանակում ռեսուրսներ, Կոբախիձեն պատասխանել է, որ «սրանք լրատվամիջոցների, իրենց կուսակցությունների և այլնի ուղղությամբ ռեսուրսներ են»:

Кобахидзе: Выборы в Грузии пройдут на фоне вмешательства извне, при этом не со стороны РФ
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе заявил, что осенние парламентские выборы в стране пройдут на фоне беспрецедентного вмешательства извне, но у России нет таких ресурсов.
"У РФ нет ресурса, чтобы оказать существенное давление на избирательный процесс в Грузии. В целом очень жаль, что эти выборы пройдут на фоне беспрецедентного вмешательства извне, что является грубым нарушением избирательных принципов. Вы слышали угрозы, шантаж, и все по причине того, что мы не открыли второй фронт в Грузии",- заявил премьер на брифинге, его слова приводит РИА Новости.
На вопрос о том, что подразумевается под ресурсами, Кобахидзе ответил, что "это ресурсы в направлении СМИ, собственных партий и так далее".