Ջերմաստիճանը կնվազի 3-5 աստիճանով
Սեպտեմբերի 14-ին կեսօրից հետո, 15-ի գիշերը, 16-ի, 18-19-ին ժամանակ առ ժամանակ առանձին շրջաններում, 17-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-20մ/վ արագությամբ։«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հաղորդմամբ, օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 14-ի ցերեկը, 15-ին աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով։
Երևանում սեպտեմբերի 14-ին, 16-ին և 19-ին երեկոյան ժամերին, 15-ի գիշերը, 17-ին՝ ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-18 մ/վ արագությամբ։ Սեպտեմբերի 15-ին և 18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Погода в Армении: похолодает на 3-5 градусов
После полудня 14 сентября, а также ночью 15, 16, 18-19 сентября время от времени в отдельных районах Армении, 17 сентября преимущественно на всей территории республики ожидаются кратковременные дожди и грозы. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Погода без осадков на территории Армении ожидается 15 сентября.
Ветер – западный, 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 18-20 м/с.
Температура воздуха днем 14 сентября, 15 сентября постепенно понизится на 3-5 градусов.
В Ереване 14 сентября, 16 и 19 сентября в вечерние часы, ночью 15 сентября, а также 17 сентября время от времени ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 16-18 м/с.